Organizujemy mobilne badania profilaktyczne

Przy okazji jest łatwiej..

Nie potrafimy powiedzieć, dlaczego ludziom łatwiej korzystać z badań profilaktycznych organizowanych w firmie, w centrum handlowym, w parku, na rynku, niż udać się do normalnej przychodni. Nie jest to tylko kwestią tego, że bezpłatnie, bo mamy do nich prawo w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. I nie powinien być problemem czas oczekiwania, bo badania profilaktyczne nie są procedurą na „cito”. Wydawało by się to takie proste – co jakiś czas się zarejestrować, poczekać i zbadać, to co badać bezspornie trzeba. Niestety jest jakaś magiczna bariera, która cały ten banalny proces utrudnia i uniemożliwia. I okazuje się, że tak przypadkowo, niespodziewanie, przy okazji – jest znacznie łatwiej. I w sumie to – co najważniejsze – jest równie skutecznie.

Można badać (prawie) wszędzie..

Organizujemy badania podczas dni zdrowia w zakładach pracy, na piknikach, eventach, w ramach programów profilaktycznych i kampanii prozdrowotnych. Zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są wspaniałym narzędziem PR, marketingu i HR. Naszymi klientami są firmy z niemal wszystkich sektorów. Jedne wykorzystują akcje badań dla poprawy wizerunku, inne dla wzrostu sprzedaży, jeszcze inne dla motywacji pracowników. Bez względu na intencje – patrząc, nawet wybiórczo, na losy naszych pacjentów – wszystkie robią ogrom dobrego.

W biurowcu

Zakładzie pracy

Centrum konferecyjnym

Galerii handlowej

Centrum miasta

W parku

Kampanie prozdrowotne

Eventy/pikniki medyczne

Dni Zdrowia

Dni BHP

Strefy zdrowia

Programy promocji zdrowia i corporate wellness

„Są wspaniałym narzędziem PR, marketingu i HR. Bez względu na intencje projektu mają moc ratowania ludzkiego zdrowia i życia.”

Szybkie testy diagnostyczne

Badania laboratoryjne

Badania USG, ECHO, przepływy naczyniowe

EKG, wydolność krążeniowo-oddechowa

Dermatoskopia, spirometria, analiza składu ciała

Profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego

Chorób nowotworowych

Zaburzeń lipidowych i cukrzycy

Nadwagi i otyłości

Schorzeń narządu ruchu, wzroku, słuchu

I można badać (prawie) wszystko..

Teoretycznie do badań mobilnych możemy wykorzystać cały arsenał współczesnej diagnostyki. Szpitale polowe nie są przecież czymś nadzwyczajnym, a technologia i komunikacja jest obecnie tak zaawanasowana, że rezonans magnetyczny robiony na rynku w Ustrzykach może oceniać neurolog z Bostonu.

W praktyce, konstruując ofertę, bazujemy na realnych problemach zdrowotnych, wytycznych EBM i zdrowym rozsądku. Te problemy, to przede wszystkim choroby układu sercowo-naczyniowego i nowotwory. Tuż za nimi inne cywilizacyjne epidemie jak otyłość, zaburzenia lipidowe, cukrzyca, schorzenia narządu ruchu, POChP, osteoporoza, czy choćby niedoceniane nosicielstwo HCV. Wszystkie dają się uchwycić w prostych, szybkich i rzetelnych badaniach profilaktycznych. Wszystkie można powstrzymać na wczesnym etapie.

Dlatego ofertę badań i konsultacji ustalamy osobno dla każdego projektu. Zawsze najpierw pytamy o grupę docelową, ustalamy potrzeby zdrowotne i rekomendujemy najbardziej optymalną opcję.

Zapewniamy szeroki zakres szybkich testów diagnostycznych, w których materiałem badanym jest dosłownie kropla krwi z nakłucia opuszki palca, a wynik otrzymywany jest w czasie od kilu sekund do 15 minut. Tam, gdzie potrzeby są większe - badania wykonujemy we współpracy z siecią placówek laboratoryjnych.

W ramach własnego zaplecza oferujemy szereg badań fizykalnych i obrazowych takich jak: USG, EKG, spirometria, badanie składu ciała, kręgosłupa, wydolności krążeniowo-oddechowej, oraz badania okulistyczne z koherentną tomografią komputerową włącznie.

Jak to robimy?

No cóż – zawsze trzeba od zera zorganizować mniejszą lub większą przychodnię. Postawić gabinety, wyposażyć je w meble, sprzęt medyczny, zapewnić personel, materiały i ochronę sanitarno-epidemiologiczną. Ale jeśli posiada się wiedzę, doświadczenie i zaplecze logistyczne – nie stanowi to wielkiego problemu. Nam - wystarczą wyznaczone na strefę medyczną pomieszczenia lub hale namiotowe i kilka godzin na ich przemianę.

I choć marzy się nam czasami jakiś niezwykły projekt, zwykle zaczynamy naszą ofertę od badań podstawowych. Bo tak trzeba. A wyszukanych sposobów używamy na określenie jakości, którą oferujemy. Bo to prawda. I nie chodzi tylko o klasę sprzętu, zaawansowane technologie testów diagnostycznych, czy personel rangi „master”. Chodzi o dbałość o każdy szczegół – bo wszystko musi działać, jak w szwajcarskim zegarku (a te manufakturowe są przecież najcenniejsze).